piątek, 28 marca 2014

oskarżam cię!

Mam taką refleksję odnośnie płci męskiej, że nie idzie, no nie idzie.
Mówisz coś, wykładasz, prosisz, tłumaczysz i jakbyś kamień jadła.
Weźmy dziecko - taki chłopiec - pierwotnie jest ono miłe, ładne, ciepłe, wrażliwe, uczuciowe, tkliwe, czułe, sympatyczne. Jest twoim najlepszym przyjacielem. Mówi do ciebie ściskając mocno w pasie: mamusiu, uwielbiam cię, jesteś taka kochana!

Do czasu.

Do czasu, kiedy testosteronu dostanie i czar pryska. Mózg zostaje sformatowany pod krój męski i odtąd meandr jego układa się we wzów stanowiący dokładną odwrotność rzuciku damskiego. Twarz mu ponadto blednie, włos mu rzednie, chcoć niby nie od razu, ukradkiem, po jednym, syfy jakieś wyskakują, na plecach i w ogóle, stopa dymi, pysk wielki mu się robi, i się drze o co bądź z uporem godnym lepszej sprawy.
Na każdy temat, każdy powód jest dobry, żeby narobić darmowego mentalnego syfu, żeby uelastycznić naczynia wieńcowe, przetrenować korę nadnerczy. Taka metoda wyrażania uczuć. Nie wprost. Jest mi źle, więc cię zajebię, gdyż tylko na ciebie mogę liczyć w tej i w każdej innej sprawie. Świat ma mnie w dupie, więc giń. Kara musi być.
Żadnej płaszczyzny porozumienia, punktów stycznych, nic tylko wojna, wojna, wojna, napierdalanie o wszystko drzwiami i ten wielki ryj. Taki styl. Bardzo męski.
I to ustawiczne handryczenie się o wszystko od bledego świtu: wstań wstań wstań wstań - do ciemnej nocy: kładź się kładź się kładź się kładź.
Ciągła spina, żeby nie spotkać w przedpokoju, jak z wykrzywioną nienawiścią mordą będzie lazło do żabki po kokakolę (piwo, ćwiarteczkę, niepotrzebne skreślić).
Jeden w drugiego, toczka w toczkę - jaki ojciec, taki syn, jaki mąż, taki brat - banda chuja - kumulacja wadliwych genów, najtrudniejszych cech, najbrzydszych przywar i najgłebszych kompleksów.

Same, proszę panów, kurwy - i tylko ja - księżniczka.

16 komentarzy:

 1. szczęśliwie nie posiadam braci, mężów ni potomków. jedyny facet, którego zniesę w obejściu ma futro, cztery łapy i merda.
  wyrazy współczucia, Kocico, najszczersze. czas chyba na małą ucieczkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idź się myj-idź się myj-idź się myj, spakuj plecak-spakuj plecak-spakuj plecak. Czasem chciałabym mieć córkę dostającą histerii na myśl że zapomniała do szkoły ołówka albo na myśl, że mogłaby się pokazać gdziekolwiek z nieumytymi włosami.
  Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ha,ha ha, mam córkę (najmłodsza) i 2 synów - "idź się myj " razy tryliard," idźspaćspakujsienauczsieodróbsprawdżczymaszwszystkowfubranianajutroumyjzęby" kolejne tryliardy razy (do chłopców naprawdę wystarczy 5X) i rano histeria: "co mamu brać, nie zdążę, uczesz mnie, gdzie gumka" + telefon na dużej przerwie "mamus proszę przynieś mi ołówek, usb, ćwiczenia..... - bo ZAPOMNIAŁAm!!"
   s i e l a n a z tą corką, SIELANA! a koty obsługują się same - walka tylko o to kto kuwety sprzątnie i karmy nasypie - walka trwa w najlepsze tak długo az koty leniwe takie same se zrobią i jeszcze lekcje odrobią !

   Usuń
  2. rano histeria: "co mamu brać, nie zdążę, uczesz mnie, gdzie gumka" + telefon na dużej przerwie "mamus proszę przynieś mi ołówek, usb, ćwiczenia..... - bo ZAPOMNIAŁAm!!"

   O właśnie!!! mówiłam, że z córką to sielanka! rano oleeew, piórnik został, eee tam, kolega pożyczy długopis, trampki na wf zostały-ee tam(może zostawić w szkolnej szafce ale nie! trzeba koniecznie je wlec do domu, żeby potem zapomnieć), ćwiczenia porozsiewane po całym domu, bo raz robi lekcje przy biurku raz przy stole w dużym pokoju, zostawił połowę ćwiczeń z zadaniami za które mogłaby wpaść dobra ocena? aaa tam, no zapomniałem, no. Ostatnio dostał mierny z przyrody mimo, że się prawie tydzień uczył- bo zgubił kartkę(!) i nauczył się złych rozdziałów.
   Iza

   Usuń
  3. potwierdzam - córka to zadna róznica niestety. syfu i chaosu w pokoju mojej to niejeden syn wywrotowy by sie nie powstydzil.

   Kocico - trzymaj sie, kiedys sie w koncu wyprowadzi!

   Usuń
  4. 100% za tym, że z córkami podobnie. Moja już trochę wyrosła (21 lat), ale com się naoglądała tej "wykrzywionej NIENAWIŚCIĄ mordy", tom się naoglądała... Trzym sie!

   Usuń
 3. how quaintly phrased! przypominam sobie swoje lata naście i wiem, że 90% tych wyjebanych zachowań to robienie na przekór. czasem lepiej żeby progenitura została zjebana przez osoby trzecie, bo choć Tobie może być przykro - ZADZIAŁA - szkorbut, wierny czytacz

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż mnie zmroziło na myśl, co mnie czeka... Już teraz widzę zatrważające 'SYNptomy'... Najgorsze, że to trzeba przetrwać, nie dać się, bo jak my sie poddamy, to już nie ma ratunku ani dla nich, ani dla nas... Życzę jakiegoś poluzowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przy drugim jest już łatwiej (tak samo ale łatwiej) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja ostatnio schowałam kompy. obydwu. a mój kuchenny ma hasło co jeszcze nie wyczaili. więc ze spokojem 2 razy wystarczyło rzec. byli ogarnięci, umyci na czas mój. no ale za często nie ma co powtarzać, bo co mi zostanie. no a komp oczywiście tylko po to, żeby wiedzieć co zdane...
  no ale za rok zdaje się apokalipsa dopiero nadejdzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam piętnastolatka na stanie. Święte słowa Kocico, święte słowa. Ale, jako, że nie mam córki, tylko dwóch synów, nie wiem, może z dziewczynami tak samo? Najgorsze to kładź się i wstań rano . Wstań powtarzane tysiąc razy, kiedyś nie wytrzymam

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocico, tekst fenomenalny! Moge tylko powiedziec, ze to wszystko minie. Moj juz 21 letni, 'wyszedl juz z domu'. I choc cenie sobie ten spokoj, swobode to strasznie tesknie za ta szarpanina. Tak piorunem zlecialo, ze nie moge uwierzyc, ze to juz. I pytam siebie, czy to juz wszystko? czy naprawde to sie wydarzylo? i dlaczego w sumie tak mnie wkurzalo?

  OdpowiedzUsuń
 9. Święta prawda niestety.Jak ja ich nie lubię tych facetów. Małych i dużych. Tylko Kubuś jest idealny. ale też podrośnie. Renia

  OdpowiedzUsuń
 10. Łączę się w bólu, za chwilę mnie to czeka. To podobno kiedyś mija, wiesz?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciągła spina! Dokładnie! Im starszy tym k...a gorzej! 23 lata i coraz większa morda! Jeden w drugiego!!!! Najlepszy tekst EVER!!!!! Dzięki Ci za to, bo ostatnio miałam już mordercze zapędy...

  OdpowiedzUsuń
 12. I enjoy reading a post that can make men and women think.
  Also, many thanks for allowing me to comment!

  Stop by my web site ... professional negligence claims against solicitors

  OdpowiedzUsuń