wtorek, 7 września 2010

być jak kinga rusin

Będąc młodą staruszką wujęłam z kufra futro.
Zima przyszła, nie ma na to rady.Wydobywszy jesionkę zasępiłam się nad ułudą minionego lata. Podobno były jakieś upały.

Podobno. Osobiście nie spotkałam się.

Pierwsza fala upałów skończyła się w dniu mojego powrotu z ciepłych krajów. Nie dotknęła mnie więc przesadnie do żywego.

Druga fala też mi umknęła: byłam, w czasie gdy dopiekała, nad morzem, gdzie jak wiadomo, upały nie docierają.Jesionka. Hm.Nie wiem co o tym sądzić, ale bez jesionki ani rusz.

Jak również bez swetrzysków. W tym sezonie obowiązują rozlazłe powyciągane.

Nabyłam zatem powyciągany. Wyglądam jak kloszard, zamotana w różne szarobure szmatławe powyciągane. I trampki.

Lubię.Ale lubię też, niestety, wyglądać jak dama. Damą być, mieć pięć kilo biżuterii, kapelusze takie duże.I tak oto trwa we mnie wojna postu z karnawałem: nie wiem, kim pragnę być jak dorosnę.Nie nadążam z kompletowaniem strojów tak dla doktorowej Dżekyl jak i panny Hajd. Dychotomia odzieżowa mnie rujnuje zarówno w sensie obleczenia jak i emocjonalnie.Bo, weźmy, idę. Idę jako dama. (Oczywiście – o tyle o ile).

Idę na obcasiczku, kle, kle, kle.

Aż tu naraz, pacze, idzie jakaś bardzo stylowa nie-dama. I natychmiast się czuję jak wyfioczone czupiradło, wykrochmalony koczkodan, żałośnie.Najgorzej.Niestety, to działa także w drugą stronę.Bo, weźmy, idę jako nie-dama. Biję z trampka 

No to jeszcze gorzej, bo wtem wyłania się z mgły luksusowego zapachu dla kobiet dynamicznych jakaś perfekcyjnie wykonana zdzira, (a najgorzej, jak bez botoksu, bo te z botoksem i z ustami, jakie by nie były doskonałe, to są przezabawne) i strąca mnie w otchłań rozpaczy dla kopciuchów. Do piekła prowincjonalnych kuzynek.Najgorzej.W następstwie dyszę nienawiścią oraz niemożnością samookreślenia się.A najgorsze z możliwych są te, boże nie dopuść, co to CZEGO BY NA SIEBIE NIE ZAŁOŻYŁY, WYGLĄDAJĄ JAK MILLION DOLARÓW. 

Ooo, te to masakra. Nienawidzę ich. (Np. moja siostra – ledwo ją toleruję).Tak, nie jest mi łatwo w życiu. Czy może w rzyci.

W dupie.W czarnej dupie odzieżowej…
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza