piątek, 25 stycznia 2013

rję rje de rję

Po co ja jestem taka gruba, no po co? I w dodatku  z d e n e r w o w a n a ?

Oba te czynniki dają świetny asumpt do biegania po lesie przy akompaniamencie RATM i przekuwania złej energii w smukła talię. Cóż, kiedy wszystko sprzysięgło się przeciwko mnie, wszystko, i razu pewnego, w trakcie kucia właśnie, nastąpiłam niefortunnie na korzonek i - chryms.
Obecnie nie pozostaje mi nic innego, jak siedzieć w kuchni do wiosny, dojadać niedojedzone (taka dieta - bogatoresztkowa) i przekuwać smukła talię w złą energię. I po co mi to? Co by mi zależało być szczupłą i wiotką, a nie jak te dwa wzdęte psy, co pływały martwe w stawie, kiedyśmy z Tabazą chodziły pewnego lata palić papierosy i się opalać nad. Ciekawe, kto je tam dał? W sensie psy, bo papierosy kupiłyśmy sobie same. Pewnie jakieś John Players Special lub podobne "dugie dla motyk" jak zwykł mawiać Pan L, kiedy żył. Zaopatrywałyśmy się w nie w Pewexie, gdyż były piękne, czarne, złote, miały wewnętrzną przegrodę, która dzieliła je na dwie dziesiątki, czyli kruk krukowi nie wypalił, każda z nas miała swoje, choć wspólne i było prawie jak na przyjęciu w hotelu Victoria, ale było fajnie, tylko te papierosy były mocne jak śmierć i cuchnące, trzeba mieć 16 lat żeby coś takiego dać radę spalić w ciągu jednego popołudnia dziesięć sztuk, w przeciwnym razie udar, zgon, rozedma płuc.
Zatem siedziałyśmy na zorientowanym na południe stromym brzegu stawu i obserwowałyśmy dwa psie topielce, wzdęte jak prosiaki, przepływające majestatycznie, popychane leciutko ciepłym wiatrem i wszędzie było tyle życia - w trawie i na drzewach i w nas było go po około 48 kilogramów na sztukę, tylko w stawie było go mniej o dwa żółte psy, w tamtym czerwcu, kiedy jeszcze nic o sobie nie wiedziałyśmy, co nam się wydarzy.

4 komentarze:

 1. ah, azaliz doszlo do jakichs szkód fizycznych na ciele, podczas tego "chryms", ze tak w tej kuchni do wiosny?
  mahadewi

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham twe reminiscencje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. weź Kobieto aż TAK nie pisz bo mi się płakać zachciało - szczególnie względem ostatniego zdania - dziabneło mnie za serce, chlip

  OdpowiedzUsuń